HABERLER

 


Dünya İlk Yardım Günü


İş Güvenliği Uzmanı

   

12.09.2015

   Bugün  “Dünya İlk Yardım Günü”.... Her yıl Eylül ayının ikinci Cumartesi günü kutlanan bu önemli tarihte; biz de Med Akademi olarak bir kez daha İlk Yardım ’ın önemine dikkat çekmek istedik.  


Med Akademi Yüksekte Çalışma Eğitimleri başladı


İş Güvenliği Uzmanı

   Med Akademi Eğitim Merkezi olarak; Tekirdağ ve İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanında uzman ve yetkili kadromuz ile Yüksekte Çalışma Eğitimleri vermeye başladık. 

   Yüksekte Çalışma Eğitimi ile çalışanların yüksekte çalışma yöntemlerini öğrenerek, yüksekte çalışma gerektiren işlerden kaynaklanabilecek risklerin en aza indirmesi sağlanmaktadır. 


Med Akademi Karma Grup Eğitimlerine Bekliyoruz


İş Güvenliği Uzmanı

   Med Akademi Eğitim Merkezi Yangın, Sertifikalı İlk yardım ve İş Sağlığı-Güvenliği Eğitimi Karma Grup Seanslarına devam ediyor.

Günümüz koşullarında çalışanlarını tek bir grupta toplayamayan, çalışan sayısı grup eğitimleri için gerekli sayıya ulaşmayan firmalar için bir alternatif olarak yaratılan Karma Grup seansları her ay tekrarlanıyor.
 


Hayata Bakışınızı Değiştirecek eğitimler


İş Güvenliği Uzmanı

Med Akademi tarafından gerçekleştirilen ücretsiz workshop ve demo eğitimler 9 Mayıs Cuma günü yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi.  Tüm katılımcılara workshop ve eğitimlerimize  gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür ederiz.

Gösterilen yoğun ilgiden dolayı ücretsiz olarak workshoplarımı devam edecektir. Detaylı bilgi için bizlere 0216 658 87 33'dan ulaşabilirsiniz.
 


Med Akademi Yangın Eğitimi Karma Grupları Açıldı


İş Güvenliği Uzmanı

Med Akademi Ocak ayı itibariyle Yangın Eğitimi Karma Grup Seanslarına başladı. İlki 21-22 Ocak tarihinde düzenlenen eğitimler önümüzdeki dönemde de devam edecek.

  Günümüz koşullarında çalışanlarını tek bir grupta toplayamayan, çalışan sayısı grup eğitimleri için gerekli sayıya ulaşmayan firmalar için bir alternatif olarak yaratılan Karma Grup seansları her ay tekrarlanacak. Med Akademi, farklı firmalardan katılımcıların yer aldığı Karma Gruplar ile işverenlere bir alternatif sunmayı hedefliyor.

Karma gruplarımıza katılmak için bize 0216 658 87 33 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. 


CARREFOURSA'nın Gözünden


İş Güvenliği Uzmanı

“Müşterimizin Gözünden” başlıklı yazı dizimizin ilkini 2009 yılından beri İlk Yardım Eğitimleri konusunda çalıştığımız CarrefourSA Eğitim ve Gelişim Yöneticisi Funda Bener ile gerçekleştirdik.

11 Aralık Çarşamba günü çok karlı ve soğuk bir günde CarrefourSA’nın Maltepe’deki Genel Müdürlüğüne röportajımız için gittik. Ancak CarrefourSA Eğitim ve Gelişim Departmanı ekibi ile yaptığımız sohbet, havanın tüm soğuğunu unutturdu bize... CarrefourSA, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda farkındalığı olan, tüm süreçlerinde bu kültürü yerleştirmiş en önemlisi ise bu işi yasak savmak için yapmayan, çalışanına ve mağazalarına gelen müşterisine değer veren bir firma...  İşte CarrefourSA’nın gözünden İSG ve Med Akademi..
.

 
 


Sertifikalı İlkyardım Eğitimlerinizi İhmal etmeyin!


İş Güvenliği Uzmanı

Dünyanın en gelişmiş ülkelerin de bile olay yerine acil yardım ambulansının ulaşması genellikle 5 dakikanın üzerinde gerçekleşmektedir. Kalp krizi, trafik kazası, yaralanmalar gibi bir çok durumda bu süre hayat kurtarmak için yeterli değildir. Profesyonel yardım gelinceye kadar yapılacak doğru ilk yardım uygulamaları ile hayat kurtarmak mümkündür. Bu konuda bireylerin bilinçli yaklaşımı gerekmektedir.

Ülkemizde ilkyardım bilincinin yerleşmesi amacıyla, devlet tarafından tüm kurum ve kuruluşlara, getirilen zorunluluk ile ilk yardım eğitimlerinin verilmesi sağlanmaktadır.
 


İş Sağlığı ve Güvenliği Ölçüm ve Analizlerini yaptırmayı ihmal etmeyin!


İş Güvenliği Uzmanı

Çalışma ortamının uygunluğunun, çalışan sağlığı ve verimliliğini etkileyen en büyük faktörlerden biri olduğu kabul görmüş bir gerçektir. 

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunun “ İşveren, iş sağlığı ve güvenliği yönünden çalışma ortamına ve çalışanların bu ortamda maruz kaldığı risklerin belirlenmesine yönelik gerekli kontrol, ölçüm, inceleme ve araştırmaların yapılmasını sağlar” maddesi gereği, Med Akademi olarak çözüm ortaklarımız üzerinden aşağıdaki başlıklarda hizmet vermekteyiz.
 


Patlamadan Korunma Dokümanınızı Med Akademi mühendisleri hazırlasın…


İş Güvenliği Uzmanı

6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve Çalışanların Patlayıcı Ortamların Tehlikelerinden Korunması Hakkındaki Yönetmelik gereği; patlayıcı ortam oluşma ihtimali bulunan işyerlerinde, çalışanların sağlık ve güvenliğini korumak amacıyla bir doküman hazırlama zorunluluğu bulunmaktadır.  Med Akademi, Haziran ayı itibariyle yasa ile zorunlu tutulan bu dokümanı eğitimli ve profesyonel mühendisleri ile hazırlamaktadır.
 
 


Kurumsal Beslenme Danışmanlığı ile çalışan verimliliğini arttırmak mümkün…


İş Güvenliği Uzmanı

Med Akademi tarafından firmalara sağlanan Kurumsal Beslenme Danışmanlığı Hizmeti ile ruhen ve fiziken sağlıklı çalışanlar yaratmak mümkün.

Beslenme Danışmanı Dr. Yeşim Temel Özcan, doğru ve dengeli beslenmenin kişilerin yaşam süresini, hayat kalitesini, sosyal beklentisini, ruhsal yapısını, fiziksel yapısını ve iş hayatındaki performansını doğrudan etkilediğini söylüyor. Özcan’nın bu konu hakkındaki yazısını aşağıda bulabilirsiniz.

 
 

 

 
     

Hizmet Çeşidini Belirtiniz