Nefes Koçluğu

 

 

İş Güvenliği Uzmanı

  Nefes alıp vermek, yaşantımızın her anında yaptığımız ve bizim hayatta kalmamızı sağlayan en önemli yaşamsal fonksiyondur. Nedense nasıl nefes alıp verdiğimize hiç dikkat etmeyiz. Doğru nefes alamayan kişi günde ortalama 20.000 kere hatalı nefes alıyor demektir. Nefes almadan yaşayamıyoruz. Buna karşın yaşamak için bu kadar önemli olan nefes almayı gerçek anlamda önemsiyor ve gerekli önemi veriyor muyuz?

  Eğer bu önemi vermiyorsak kalp krizi geçirme olasılığımız artacaktır. Kan basıncı yükselecek, kanser, zatürre, astım, konuşma problemleri, stresle başa çıkamama gibi sorunlarla baş etmek durumunda kalacağız demektir.

  Nefes teknikleriyle nefesin kontrol altına alınması, kişinin saflaşması yolunda önemli bir adımdır. Saflaşma, yaşamın üzerindeki zorluk ve sıkıntıların kalkmasıdır. Nefes teknikleriyle kişi yan yollarda dolaşmaktan, amaçsızlıktan ve gereksiz enerji kayıplarından kurtulur. Doğru nefes alıp vererek; hem bedensel, hem zihinsel, hem duygusal fonksiyonlarımızın tam ve doğal şekilde çalışmasını sağlamış oluruz.

Med Akademi bu hizmeti ile Uzman Nefes Koçları ile kişilerin;

Doğru, yeterli ve bütünsel nefes almasını,

Akciğerlere alınan oksijenin en iyi şekilde hücrelerde kullanılmasını (hastalıkların zaman içerisinde iyileşmesini-bağımlılıkların terk edilmesini),

Bütünsel solunumun daimi farkındalığı gerçekleştirmesini,

Bilinçaltı kayıtlarını çözerek, değişime ve dönüşüme hazır hale gelmesini sağlar.